Škola v přírodě - IV.B

V malebném prostředí horského hotelu "Čarták" proběhla ve dnech 3.-16.4.2018 Škola v přírodě, které se zúčastnili žáci tříd 4.B a 4.C. Ubytování nadchlo děti i jejich pedagogický doprovod. Hotýlek byl menší, rodinný a na děti čekaly útulné pokojíčky. Příjemné prostředí dokreslovala také skvělá kuchyně a ochotný, usměvavý personál hotelu. A co teprve nejbližší okolí. Protože se "Čarták nachází na vrcholu kopce, byl odtud nádherný výhled na okolní rekreační zařízení, chatky, zvonici a hlavně na nádherné panoráma Beskyd. Děti s nadšením přivítaly upravené travnaté hřiště s průlezkami nacházející se v areálu hotelu. K dispozici jsme měli také hřiště na beach volejbal, kde mohly děti povolit uzdu své fantazii při stavění staveb z písku.

Počasí nám přálo po celou dobu pobytu, a tak jsme s dětmi chodily na vycházky, hrály jsme hry na hřišti, ale také na okolních loukách a v lese. Program byl bohatý a z úsměvu dětí bylo vidět, že jsou spokojené.
Pobyt na škole v přírodě nám zpestřily také dva výlety. Ten první byl do skláren v Karolínce, kde jsme absolvovaly krátkou, ale velice zajímavou exkurzi a děti si v podnikové prodejně nakoupily suvenýry na památku. Druhý výlet byl do Rožnova pod Radhoštěm. Tam jsme navštívily skanzen a také jsme se podívaly, jak vypadá místní náměstí. Děti zde utratily poslední ušetřené penízky a spokojené a šťastné se vracely zpátky do hotelu.

Přestože jsme se musely během školy v přírodě - jak už to někdy chodí - poprat také s viry a bacily, nezkazilo to nikomu náladu. Škola v přírodě byla opravdu moc pěkná a odvážíme si vesměs spokojenost a "Slunce v duši".

Mgr. Eva Uhlářová, Věra Beránková

Vzpomínka na Velikonoce - IV.B

V období jarních svátků děti ze 4. B třídy navštívily v informačním centru besedu pod názvem Velikonoce ve světě. Tentokrát si nejen zopakovaly velikonoční tradice v naší republice, ale také se seznámily s různými zvyky a tradicemi v jednotlivých zemích, například ve Francii, Řecku, na Slovensku.

Mgr. Věra BERÁNKOVÁ

Kvetoucí jaro v II.C

V druhém dubnovém týdnu zavítala do naší třídy firma Rozchodník s výukovým programem, který byl zaměřený na jarní období. Povídání začalo přečtením krátkého příběhu o Pavlíkovi a Haničce, kteří přijeli na návštěvu k dědečkovi a cestou potkali spoustu jarních květin.

Děti si povídaly o jarních květinách jako je prvosenka, fialka, podběl a podobně a také se naučily tyto květiny poznat. Sami si zkusily jaké to je, být rostoucí květinkou. Dále se staly ptáčky, kteří se vracejí z teplých krajin a také dešťovými muzikanty. Na závěr dvouhodinového programu si žáci vypili čaj, vyplnili pracovní list a zasadili pšenici.

Mgr. Bára ŠVÁBOVÁ