Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 14. března 2019 proběhl na naší škole „DEN OTEVŘENÝCH DVEŘI“. Dopoledne mohli rodiče využít pozvání přímo do vyučovacích hodin, kde se podívali, jak vlastně hodina probíhá, co všechno v ní děti dělají a jak jsou po celou dobu zapojováni. Hodně rodičů zajímaly hodiny matematiky a anglického jazyka.

Odpoledne pak byl pro všechny návštěvníky školy připraven bohatý program v jednotlivých třídách. Na přípravě se podíleli nejen učitelé, ale především naši žáci. K vidění byly jak různé výtvarné techniky, tak hudební koutek s bubny, v tělocvičně byla nachystaná překážková dráha a také ukázka gymnastiky. Děti si mohly vyzkoušet různé technické pokusy a práci s interaktivní tabulí.

Že se všem v naší škole líbilo, dokazují pozitivní zápisy ve školní kronice. Všem učitelům a žáků děkujeme za zdárný průběh akce a těšíme se se všemi na brzkou shledanou.

Ing. Hana Šabršulová

Okresní kolo ve sportovní gymnastice

Ve středu 13.3.2019 se žákyně naší školy zúčastnily sportovního klání ve sportovní gymnastice. Soutěžily se školami z celé Ostravy a to v gymnastické hale v Ostravě – Výškovicích.

Výsledky:

1. místo: Holaňová Ema (2.B), Holaňová Mia (2.B), Bednářová Sabina(3.A), Willertová Agáta(3.A)
  2. místo: Křiváková Eliška (8.A), Krayzelová Tereza (7.A), Jurkechová Adéla (8.A), Balušková Klára(9.A)
  3. místo : Hlavicová Eliška (5.B), Přendíková Kristýna (5.C), Lucigová Šarlot (5.C), Liščinská Stella (5.A)

Všem moc gratulujeme.

Motlochová Dagmar

Den naruby

Školní parlament připravil na 12. března „Den naruby“. Žáci se vžili do role učitelů a učitelé naopak zasedli do lavic. Děti se snažily zaujmout své spolužáky zajímavými aktivitami, naučit je něco nového, ale hlavně měly příležitost si vyzkoušet náročné učitelské povolání. Tam, kde si děti netroufly, pomohli starší kamarádi. Rozhodli jsme se touto cestou poděkovat všem učitelům za jejich práci a trpělivost.😂

Mgr. Iva Bazalová