Rap je art, OUJÉÉ!!!

Dne 16. 1. 2020 se pro osmou a devátou třídu naší školy konala přednáška s názvem Rap je art. Celé dvě hodiny nám ovšem Patrik, jak se nám dvacetiletý raper později představil, nepovídal jen o rapu jako takovém, ale představil nám i hip hop, podělil se s námi o své životní zkušenosti a zážitky  a dokonce nám vysvětlil, jak začal dělat to, co ho na světě nejvíce naplňuje a baví (tedy rap) a jak toho může dosáhnout každý z nás. Celou dobu si s námi povídal jako rovný s rovným o tom, jak je důležité nepřestat se snažit a chtít, jak je super mít v životě cíl, dokonce nám poskytl i kontakt a nabídl případnou radu či pomoc. No a nakonec jsme si i společně zarapovali nebo si zkusili beat box.😋

Pro všechny z nás to byla neuvěřitelně inspirativní prezentace a motivace.😍

Adéla Kotelešová  9.A

Vánoční zvyky ve světě - I.A a V.B

Poslední školní den před vánočními prázdninami se sešly třídy 1.A a 5.B, kdy žáci společně objevovali a porovnávali vánoční zvyky v různých zemích. Prvňáčci společně s velkými kamarády z páté třídy tvořili velké plakáty, podle kterých ostatním prezentovali zvyky ze své vylosované země.

Všechny děti práce moc bavila a už se těší na další spolupráci!

Předškoláci v prosinci

Těsně před Vánocemi se konala další schůzka s budoucími školáky. Tentokrát vše probíhalo ve vánoční atmosféře. Děti si zazpívaly koledy a naučily se krátkou vánoční říkanku. Potom jsme se dali do zdobení stromečku. Zdobili jsme geometrickými tvary a procvičovali pojmy nahoře, dole, vpravo, vlevo, vedle, nad. Při rozdávání dárků jsme si procvičili sluch a izolaci první hlásky. Nakonec si děti vyzkoušely vázání mašliček na dárky. Toto budou muset ještě procvičovat doma.Těšíme se na další setkání v lednu.

Mgr. Ivana VAVREČKOVÁ