Školní kolo recitační soutěže - I.stupeň

Ve čtvrtek 8. února se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně. Soutěže se zúčastnilo přes 30 dětí. Ve třech kategoriích jsme slyšeli básně Jiřího Žáčka, Jana Vodňanského, Lukáše Pavláska a mnoha dalších autorů. Porota měla velmi těžký úkol, protože všechny děti byly excelentní. Nakonec však přece zvládla vybrat trojici vítězů v každé kategorii. Mezi prvňáčky byla na třetím místě Karin Gavlíková z 1.A, druhé místo obsadila Nela Kotupasová z 1.B a výhru v nejmladší kategorii si svým výkonem zajistila Eliška Hlavicová z 1.B. V nejpočetnější druhé kategorii stanuli na vítězných stupíncích následující žáci - na třetím místě Barbora Myšková ze 3.B, na druhém místě Kateřina Charlotte Kováčová ze 3.C a první místo patřilo Karolíně Zloté z 2.B. V poslední kategorii žáků čtvrtých a pátých tříd se na třetím místě umístil Dominik Vzorek ze 4.B, druhé místo získala Nela Starková z 5.B a výhercem se stal Samuel Hořín ze 4.C. Děkujeme všem zúčastněným recitátorům a přejeme mnoho úspěchů žákům, kteří budou školu reprezentovat na obvodním kole recitační soutěže.

Mgr. Veronika Včelková