GPS hrátky - Beseda s odborníkem - Projekt TALENTMANAGEMENT

Určitě jste se již mnozí setkali s navigací GPS. Stala se nedílnou součástí výbavy motoristů, cyklistů, turistů, záchranářů... Na jakém principu ale tato pomůcka pracuje? To jsme se dnes dozvěděli na lekci VŠB s názvem GPS hrátky. 😄

Kolem Země obíhá 32 amerických družic GPS, původně byly určeny pro vojáky, pak ale byly dány k dispozici i veřejnosti. Své družice mají i Rusko, Čína a Evropa. Na oběžné dráze Země je poněkud předružicováno :-). Navigace pracuje na principu souřadnic, které družice posílají do přijímače. A ten nás potom zavede tam, kam potřebujeme. Jak to funguje v praxi, jsme si vyzkoušeli i v terénu. Hledali jsme tzv. „kešky“ v okolí školy, všem skupinám se podařilo je najít a nikdo se neztratil. 😈

Také jsme se dozvěděli, že existuje GPS graffiti, geotagování fotek, družice se využívají i na sledování osob, např. nemocných, můžeme si aplikací zavolat pomoc, existuje i aplikace na sledování černých skládek, sledování důsledků katastrof a další. Lekce byla velmi zajímavá a dozvěděli jsme se mnoho nového. Těšíme se na další akci. 😃

Mgr. Iva Rozsypalová

Tato akce byla finančně podpořena z rozpočtu statutárního města Ostrava.

ostrava logo

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk