Za výhru, výlet do Prahy - V.C

Dne 5.10.2018 si žáci tř.5.C, za finanční výhru v soutěži Hledej pramen vody, udělali výlet do Prahy. Všichni se těšili na cestu Pendolinem. V Praze nás očekávala průvodkyně p. Nováková, která nám po příjezdu sdělila program. Vyzkoušeli jsme si jízdu metrem i tramvají. Před vstupem na Pražský hrad jsme museli projít kontrolou. Prohlédli jsme si Pražský Hrad , Hradčanské náměstí areál Pražského hradu, chrám sv. Víta, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Také jsme zavítali do zahrad Pražského hradu s krásným výhledem na Prahu, kde jsme si udělali krátkou přestávku. Potom jsme pokračovali po Nových zámeckých schodech přes Malou Stranu na Nerudovu ulici a na Malostranské náměstí. Prohlédli jsme si exteriér chrámu sv. Mikuláše, část Čertovky, kde se natáčel film Chobotničky z II. Patra. Na Karlově mostě jsme si prohlédli obrovské sochy. Pokračovali jsme na Staroměstské náměstí k Pražskému orloji. Zde nás překvapili živé sochy, velká panda i lední medvěd /převleky/ i spousta umělců, kteří zde předváděli svá umění.
Už nás trápil hlad, a tak jsme navštívili Mc Donald, kde jsme se posilnili. Naše cesta pokračovala na Václavské náměstí. Cestou jsme navštívili pasáž Lucerny, kde jsme viděli sochu sv. Václava, který seděl na koni hlavou dolů a nohama nahoru. Socha visela u stropu pasáže. Na Václavském náměstí nám p. uč. v KFC koupila svačinu do vlaku. Potom jsme pokračovali kolem sochy sv. Václava směrem na hl. nádraží. Během pobytu v Praze jsme si udělali mnoho fotografií a nakoupili různé suvenýry.
Po celou dobu nám průvodkyně nadšeně a poutavě vyprávěla o všech zajímavostech. Na nádraží se s námi rozloučila a předala nám drobné dárky. Počasí nám přálo, po celou dobu nám svítilo sluníčko a bylo teplo. Cestou vlakem zpět do Ostravy jsme si povídali o dojmech z výletu. O dobrou náladu nebyla nouze, po celém vagónu se ozýval smích a štěbetání dětí. Mnozí z nás byli v Praze poprvé, takže na tento výlet budeme všichni ještě dlouho vzpomínat.

Žáci 5.C tř. a p uč. Svobodová

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk