Ostravská DNA

V pátek 5. 10. 2018 se zúčastnily třídy 4.A, 4.C a 6.A krásné akce v areálu Světa techniky a U6 v Ostravě – Vítkovicích. Děti z různých ostravských základních škol, po předchozím nácviku, tvořily DNA. Seznámily se s pojmy jako je vlákno, báze a jakou roli DNA hraje v přenosu informací mezi rodiči a dětmi. Pomocí barevných triček a kšiltovek děti vytvořily jednotlivé části DNA a společně vytvořily DNA jako celek. Protože bylo nádherné počasí, děti si akci moc užily. Došlo i na oslavu podařené formace DNA v podobě vyhazování kšiltovek do vzduchu, proběhla mexická vlna a děti si také zatančili v rytmu oblíbených skladeb. Poté jsme se vydali do U6, kde si děti vyzkoušeli mnohé z technických exponátů, prohlédli interiér ponorky, aut minulého století a nasáli atmosféru těžkého průmyslu.

Mgr. Delinčáková Monika

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk