Luminiscenční show - VIII.B - Workshop na VŠB

Proč naše trička svítí na diskotéce? Proč je „čistoskvoucí prádlo“ reklamním a optickým klamem? 😇

V rámci projektu Zlepši si techniku jsme navštívili workshop Luminiscenční show na VŠB.

Ve ztemnělém přednáškovém sále jsme se zatajeným dechem sledovali hru chemicky vyrobených barevných světel a jevy jako fluorescenci, fosforescenci a další světelné jevy. Lektoři pomocí UV lampičky předváděli například, jak bankéři kontrolují bankovky, jak vyrobit svítící barevný roztok chemiluminiscencí, jak kaštanová kůra zbarví na dlouhé hodiny vodu, jak se svítící látky dají využít na oděvech ke zvýšení bezpečnosti na komunikacích v noci a spoustu dalších zajímavostí.

Akce se nám líbila a těšíme se na další zajímavé návštěvy u vysokoškoláků. 😏

                                                                                        8.B a třídní učitelka Mger. Renata TELINGEROVÁ

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk