Hrajeme si s maňásky

logoESF MSMT

V jednom dubnovém Čtenářském klubu jsme využili nově zakoupené maňásky a zkusili si s nimi zahrát divadlo. Děti se rozdělily do skupinek, měly za úkol vymyslet pohádky, a poté je ostatním zahrát. Hrála se například pohádka O unesené princezně, O mlsné lišce, O veliké řepě a spousta dalších.

Kamarádi

logoESF MSMT

Jednu dubnovou schůzku Čtenářského klubu vystřídala práci s knihou, práce s časopisem pro vícejazyčné děti a multikulturní výchovu - Kamarádi. V rámci tichého čtení si děti prolistovaly časopis, a poté měly za úkol vybrat a seznámit ostatní s tím, co je v něm nejvíce zaujalo. Pobavila nás a rozesmála řecká pohádka s názvem Pětník a vtip o mouchách. Vyzkoušeli jsme si přečíst a přeložit slovenskou pohádku. Dozvěděli jsme se, jak připravují v asijských zemích na svačinu do školy vejce, kterým se říká Čajová vejce neboli Cha ye dan a mnoho dalších zajímavostí.

To je nadělení

Poslední schůzku Čtenářského klubu v letošním roce jsme zakončili slavnostně. Vyhlásili jsme jako každý měsíc nejpilnější čtenáře. Tentokrát to byla samá děvčata: Lucie Orlitová 2.B, Amélie Dluhošová 2.B, Julie Štanclová 2.B a Stella Výrková 2.C. Poté následovala vánoční nadílka, čekající pod stromečkem, jako odměna za píli, se kterou děti kroužek navštěvují. To vše jsme si zpříjemnili cukrovím a hraním slovních her.

logoESF MSMT

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk