Nejlepší školní knihovna na Ostravsku

V pátek, 10. ledna, jsme zavítali do Knihovny města Ostravy, kde proběhlo slavnostní vyhlášení o nejlepší knihovnu na Ostravsku. Co nás čekalo?
Drobná nervozita, perfektní prezentace ŠICu Kájou a Eliškou z 6. A, příjemná atmosféra, zazpívali nám studenti Ostravské univerzity, slavnostní vyhodnocení, exkurze po knihovně, exkurze po skladech knihovny.

Asi už díky fotkám a nadpisu tušíte, jak to vše dopadlo:

Náš ŠIC se umístíl na 1. místě a stal se tak Nejlepší školní knihovnou na Ostravsku.

Cesta k Ježíškovi

Poslední dva Čtenářské kluby v roce 2019

Starší žáci ve středu a mladší žáci ve čtvrtek si úkol za úkolem hledali cestu k Ježíškovi. Tedy abych byla přesná - k dárkům od Ježíška. Ano, ano, ani tentokrát se nám ho prozatím nepovedlo zastihnout "při činu". Děti plnily úkoly s vervou, s neuvěřitelným nasazením. Jenomže právě na tuto naší horlivost a poslední úkol, který nás vylákal ven ze ŠICu, Ježíšek čekal. Okamžitě využil situace a naprosto změnil atmosféru v knihovně. Pozhasínal světla, provoněl vše cukrovím a jemně prozářil prostor malými světýlky, prolnul prostor Tichou nocí a hlavně... hlavně každému nadělil nějakou tu drobnost pro radost.

Šťastné a veselé Vánoce všem a nashledanou v roce 2020.

Divadýlko, kulisy, kulisáci, osvětlovač a knížka Teta to plete

Čtenářský klub - mladší žáci

Pohádka z knihy Ivony Březinové - Teta to plete + děti Čtenářského klubu, ze kterých se stali autoři scény, kulisáci, osvětlovači i herci + malé divadélko + loutky na špejli = divadelní představení takové kvality, že by se se ctí dalo srovnat s leckterý představením Národního divadla v Praze a možná i v Ostravě. :-)