Co je psáno, to je dáno

Přemýšlíš o tom, že by sis začal/a psát deník, ale nemáš žádný a nevíš, jak začít? Nevadí! Přijď si ho vyrobit 19.4. 2018 v době od 14 do 17.30 hodin do Školního informačního centra (Klub FreeCoolIn).

ostrava

Hrajeme si s maňásky

logoESF MSMT

V jednom dubnovém Čtenářském klubu jsme využili nově zakoupené maňásky a zkusili si s nimi zahrát divadlo. Děti se rozdělily do skupinek, měly za úkol vymyslet pohádky, a poté je ostatním zahrát. Hrála se například pohádka O unesené princezně, O mlsné lišce, O veliké řepě a spousta dalších.

Kamarádi

logoESF MSMT

Jednu dubnovou schůzku Čtenářského klubu vystřídala práci s knihou, práce s časopisem pro vícejazyčné děti a multikulturní výchovu - Kamarádi. V rámci tichého čtení si děti prolistovaly časopis, a poté měly za úkol vybrat a seznámit ostatní s tím, co je v něm nejvíce zaujalo. Pobavila nás a rozesmála řecká pohádka s názvem Pětník a vtip o mouchách. Vyzkoušeli jsme si přečíst a přeložit slovenskou pohádku. Dozvěděli jsme se, jak připravují v asijských zemích na svačinu do školy vejce, kterým se říká Čajová vejce neboli Cha ye dan a mnoho dalších zajímavostí.