Čtenářský klub se představuje

I v letošním školním roce pokračuje ve své činnosti oblíbený Čtenářský klub (projekt Učíme se společně), který se schází pravidelně každý čtvrtek ve Školním informačním centru. Žáci si navzájem prezentují a doporučují volnočasovou četbu, trénují zde hlasité a tiché čtení, a pomocí rozmanitých čtenářských pomůcek a her jej rozvíjejí. První společně čtenou knihou je kniha O Kuliferdovi. Kuliferda je malý hrášek, který se nechtěl uvařit v hrachové polévce, a tak utekl z hrnce. Poté mu vyklíčily ruce i nohy a začal prozkoumávat domácnost, ve které se objevil. Po přečtení kapitoly jsme si formou vylosovaných otázek ověřili, že jsme čtenému porozuměli a vyrobili si hlavního hrdinu - Kuliferdu.

logoESF MSMT

Čtenářská dílna se představuje

Od letošního září se každé středeční odpoledne koná ve Školním informačním centru Čtenářská dílna. Dílna vznikla v rámci projektu TALENTMANAGEMENT. Je určena starším žákům, kteří se zde učí pracovat s knihou, což obnáší například přemýšlení o čteném textu a dovednost dále získané informace zpracovávat. Žáci si vyzdobili a pojmenovali podle vlastní fantazie podvojný čtenářský deník, do kterého se budou učit zaznamenávat přečtené knihy a myšlenky, jež je při čtení napadnou. Představili jsme si edici knih Kouzelný atlas putování časem, které se řadí mezi knihy čtení s poučením. Tato edice přenáší čtenáře do různých historických míst a období. Ještě máme několik volných míst, pokud byste měli zájem se přihlásit, neváhejte! Rádi Vás mezi sebou přivítáme.

ostrava