Klub FreeCoolIn

AKTUÁLNÍ AKCE a FOTOGRAFIE Z AKCÍ FREECOOLINU NALEZNETE NÍŽE. STAČÍ SROLOVAT STRÁNKU.

-----------------------------------

O FreeCoolInu

Co je to FreeCoolIn?
          - klub pro děti a mládež od 6 do 15 let nejen pro žáky ZŠ Provaznická, ale také pro jejich kamarády, tedy i pro děti a mládež z okolních základních škol

Z čeho vznikl název klubu?
          - ze tří slov, které děti a mládež často používají - free, cool, in

Kde FreeCoolIn probíhá?
         - v prostorách Školního informačního centra a základní knihovny, tedy v ŠICu

Co FreeCoolIin nabízí?
          - zázemí, vyplnění volného času, možnost smysluplného trávení volného času, různorodé aktivity (besedy, dílny prázdninové programy, nocování aj.)

Musím se účastnit aktivit FreeCoolInu?
          - ne, děti, které se nechtějí zapojit, mají možnost trávit v klubu čas podle vlatních představ (sportovní vyžití, deskové hry, stolní tenis, fotbálek, knihovna, internet, příprava do školy aj.)

Musím se do klubu zaregistrovat?
          - ne, je jen a jen na tobě, zda a kdy v době provozu do klub přijdeš a jak ho budeš využívat (tedy v souladu s dobrým chováním)

Budu něco za využití FreeCoolInu platit?
          - ne

Co prázdniny, mohu do klubu přijít v době prázdnin?
          - ano - sleduj nástěnku ŠICu, rozhlas, www, zeptej se knihovnice, zda pro tuto dobu něco plánuje. Vždy by ti měla dát včas vědět, aby ses mohl na akci v době prázdnin přihlásit.

A jaká je provozní doba FreeCoolInu v pracovní dny (neplatí pro dobu podzimních, jarních a letních prázdnin, v tomto období bude provoz vždy v dostatečném předstihu upřesněn)?

Pondělí 12:30 - 16:00
Úterý  12:30 - 16:00
Středa  12:30 - 13:30
Čtenáři 11:30 - 13:30
Pátek ZAVŘENO

V době státních svátku je FreeCoolIn uzavřen.

Na dobu podzimních, jarních a letních prázdnin připravujeme různé aktivity, o kterých vám v čas dáme vědět, včetně datumů a časů. Stačí sledovat naše stránky.

Tento projekt je finančně podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava

ostrava

Září - FreeCoolIn - OBALOVÁNÍ

zari obalovani

Tento projekt je finančně podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava                                                                       ostrava

Ohlédnutí za letním FreeCoolInem

freecoolin       Léto uteklo jako voda a s ním také náš letní volnočasový klub FreeCoolIn, který dětem nabídl několik dní plných hraní, tvoření, stekávání i cestování.

Cestovali jsem jak v prostoru, tak v čase. Každé ráno jsme si společnými silami namalovi maskota dne - to aby se nám vše dařilo. Vznikl tak nejeden pondělník / pondělnice, úterník, středečník, čtvrtečnice, pátečník atd. - na všechny maskoty se můžete přijít podívat do knihovny. Když byl maskot na světě, vrhli jsme se na výrobu prastaré deskové hry, kterou nalezli archeologové v Egyptě, v městě Uru. Proto také této deskovce dali jméno "Královská hra Uru." Nutno podotknout, že její stáří se odhaduje na cca 4600 let a že k deskovce našli nejen hrací plán, kameny a kostky v podobě pyramid, ale také pravidla tesaná do kamene. Pravidla stále čekají na svého luštitele. Badatelé se ale nedali odradit a přece jen zkusili odhadnout, jak se tenkrát hra asi hrála. Nechali jsme se inspirovat a sami si hru vyrobili. Namalovali jsme si hrací plán, ze samotvrdnoucí hmoty vymodelovali kameny a pyramidky, vytvořili jsme si ke hře krabičku a nakonec si Královskou hru Uru zkusili i zahrát. Je to hra pro dva hráče a moc nás bavila.

Venku jsme se pak např. přemístili do Japonska a zkusili si zahrát hru jménem Gačanko, ke kterém jsme potřebovali umět jinou hru - původem také z Japonska - Džank, ken, pon - což česky neznamená nic jiného, než Kámen, nůžky, papír. Další hrou pak byl Zik, zak, zuk, který se hraje ve Španělsku, Francii, Itálii a Anglii. Hru z newyorských ulic - Skelly - nám přerušil déšť. Také hru Suag ma, původem z Laosu, nám přerušil déšť, my jsme se ale nedali a vyrobili jsme si ji a zahráli v knihovně - lze ji totiž hrát jak venku pomocí přírodních materiálů, tak uvnitř pomocí papírků a knoflíků nebo kamínků vyrobených opět ze samotvrdnoucí hmoty. Fantazii se meze nekladou.

Z retroher jsme si zaskákali gumu, zahráli školku s míčem, švihadlem, Bumbrlíka, vyvolávku, Mrazíka, Chobotnice, Cestu mezi kravinci atd.

Jak říkám, léto uteklo jako voda a s ním také náš letní volnočasový klub FreeCooLIn.

knihovnice Lenka Klemšová

Tento projekt je finančně podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava                             ostrava