Den dětí 2024 3.6.2024

K jednomu z nejoblíbenějších dnů v roce bezpochyby patří Den dětí, který jsme oslavili ve velkém stylu i letos na našem školním hřišti.  Každoročně vše odstartuje sportovní aktivita rodičů s dětmi. Pro letošní rok byl zvolen běh, kdy se rodiče museli co nejvíce přiblížit svým časem k času svého malého závodníka. Při tréningu jsme byli svědky mnoha různých stylů, včetně rytmického zpívání při běhání. Bylo zřejmé, že nejen děti, ale i rodiče, si disciplínu skutečně užili.

Mezitím na hřišti děti plnily nejrůznější úkoly. Procvičily si mozkové závity při zapeklitých otázkách, natrénovaly přesnou trefu při hodu na terč, své soustředění a obratnost zdokonalovaly při motorických hrách, zaskotačily si na skákacích míčích či zvládly nejrůznější opičí dráhy. Za své výkony byly závěrem odměněny drobným dárečkem. Atmosféru doplňovala všudypřítomná hudba, drobné občerstvení a také skákací hrad pro menší účastníky. Během celého odpoledne pomáhali s organizací také žáci naší školy a tohoto úkolu se zhostili skvěle. Přípravy na oslavu Dne dětí začali žáci z 8.B a 9.B chystat už několik dnů předem, kdy brilantně využili svých výtvarných schopností a pokreslili naše hřiště chodníkovými hrami, které mohou děti využívat i nadále ve výuce či družince.

Den dětí je báječný způsob, jak se nejen pobavit při plnění úkolů, ale také možnost k seznámení se s dalšími rodiči a učiteli, k prohloubení přátelských vztahů mezi dětmi, k setkání mnoha lidí, které tímto krásným způsobem spojuje právě ZŠ Provaznická.

Věříme, že si Den dětí užili rodiče, organizátoři a především děti, a že se příští rok znovu setkáme na již tradičních oslavách tohoto významného a oblíbeného dne.

Mgr. Veronika PUFFLEROVÁ