Finančně-vědomostní soutěž EMQ 26.3.2024

Již druhým rokem jsme se zúčastnili European Money Quiz, což je vědomostní soutěž, kterou pořádá Evropská bankovní federace a v ČR je jejím organizátorem Česká bankovní asociace. Cílem soutěže je zlepšit finanční gramotnost 13 až 15letých žáků. Téměř 370 soutěžních dvojic z celé ČR se utkalo v pátek, 22. 3. 2024, v celonárodním kole, kterému předcházela kola třídní.

Naši školu reprezentovaly celkem 4 týmy žáků 8. a 9. ročníků. Soutěžilo se na  on-line vzdělávací platformě Kahoot!, úkolem bylo odpovědět na sérii 18 kvízových otázek správně a v co nejkratším čase. Přestože naši žáci bojovali statečně, na obrovskou konkurenci to bohužel nestačilo. Příští rok si účast určitě zopakujeme, protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

Mgr. Eva Michalčíková