Zeměpisná olympiáda – školní kolo 2023/24 7.2.2024

Ke konci ledna se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Soutěž je rozdělena do tří kategorií. V kategorii A (6. ročník) soutěžilo deset žáků. První místo obsadila Claudie Barborová ze 6. B, na druhém místě skončil Viktor Polok ze 6. A a na třetím místě Antonín Pětvalský ze 6. B. V kategorii B (7. ročník) soutěžilo devět žáků – o první místo se dělí Jiří Benko ze 7. A a Klára Havlíková ze 7. B, druhé místo patří Marii Podjuklové ze 7. A a třetí místo Simoně Novotné ze 7. A. V kategorii C, která je společná pro žáky 8. a 9. ročníku, porovnalo své vědomosti a dovednosti až 28 soutěžících. První místo získal Kristián Fančovič z 9. A, o jeden bod méně, a tedy druhé místo patří Elen Vydrželové z 9. A a těsně za ní, pouze o půl bodu, se umístil Tomáš Honzek z 8. B.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a výhercům blahopřejeme. Vítězové jednotlivých kategorií postupují do okresního kola, které se bude konat v únoru. Budeme jim držet palce!

Mgr. Jana Kovalová